no comments

Sefirin Kızı Oyuncuları Kadrosu Karakterleri

Star Tv ekranlarında NGM ve O3 Medya’nın ortaklaşa yaptığı dizi Sefirin Kızı oyuncuları kadrosu ve karakterleri ile çok konuşulacak. Engin Akyürek ve Neslihan Atagül Doğulu’nun başrolünde olduğu dizinin kadrosunda hangi isimler bulunuyor.

Daha önce Sakarya Fırat, Güllerin Savaşı, Baba Candır, Cesur Yürek ve son olarak da Sen Anlat Karadeniz dizilerinin yönetmenliğini yapan Emre Kabakuşak Sefirin Kızı dizisinin yönetmen koltuğunda oturacak.

Dizinin senaryosunu ise ödüllü senaristler Ayşe Ferda Yılmaz ve Sedef Nehir Erdem kaleme alıyor. Aşk, hırs, sevgi, ayrılık gibi konuların işleneceği Sefirin Kızı dizisi duygu yüklü anlatımı ve güçlü oyuncu kadrosu ile şimdiden en çok merak edilen dizilerden olmayı başardı. Beklentilerin yüksek olduğu dizinin oyuncu kadrosunda kimler var?

Sefirin Kızı Oyuncuları Kadrosu ve Karakterleri

Sefirin Kızı oyuncu kadrosunda milyonların sevgilisi Engin Akyürek ve Neslihan Atagül Doğulu ile birlikte kadroya son olarak Erhan Alpay da dahil oldu. Cast çalışmaları devam eden dizinin oyuncu kadrosuna yeni isim ve karakterler eklendikçe yazımızı güncelleyeceğiz. Sefirin Kızı tüm oyuncu kadrosu ve karakterlerine bu sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Engin Akyürek (Sancar Efeoğlu)

1981 yılında başkent Ankara’da dünyaya geldi. 37 yaşında olan oyuncu 1.87 cm boyu ile televizyon dünyasının aranan jönlerinden biri oldu. Yakışıklılığı ile genç kızların sevgilisi haline gelen oyuncunun her projesi merakla bekleniyor.

Fanatik bir Beşiktaşlı olan Engin Akyürek çocukluğunda futbolcu olmak istemiştir. Lise döneminden sonra Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya bölümünden mezun olan oyuncu üniversite döneminde tiyatroya ilgi duymuş ve çalışmalarını bu yönde devam ettirmiştir.

engin akyürek sefirin kızı

2004 yılında Türkiye’nin Yıldızları isimli yarışmaya katılmış bu vesile ile televizyon dünyasına adım atmıştır. Bu adım önemli projelerde rol almasını sağlamıştır. İlk olarak Yabancı Damat dizisi olan oyuncunun adını geniş kitlelere duyurduğu dizi ise Beren Saat’in de rol aldığı Fatmagül’ün Suçu Ne oldu. Dizide Kerem karakterini canlandırmıştır.

Fatmagül’ün Suçu Ne dizisi ile En İyi Erkek Oyuncu Ödülü’nü kazanan oyuncu son olarak ATV ekranlarında yayınlanan Ölene Kadar isimli dizide Dağhan karakterini canlandırmıştır.

Sancar Efeoğlu, yörenin sözü geçen varlıklı bir ismidir. Çevresinde tanınan ve sevilen bir isim olmasının yanında düşmanları da bulunmaktadır.

Neslihan Atagül Doğulu (Nare-Sefirin Kızı)

1992 yılında Avrupa ve Asya’yı bir birine bağlayan Osmanlı Devleti’nin başkenti İstanbul’da dünyaya gelen oyuncu Sefirin Kızı dizisinde Nare karakteri ile izleyicisi ile buluşacak.

27 yaşında olan oyuncu 1.68 cm boyundadır. Yeditepe Üniversitesi Tiyatro bölümünden mezun oldu.

sefirin kızı nare

Neslihan Atagül ilk olarak Kanal D ekranlarında yayınlanan Yaprak Dökümü dizisinde rol aldı. Dizide Deniz karakterini canlandırmıştır. 2006 yılında İlk Aşk filminden aldığı Umut Veren Genç Kadın Oyuncu ödülünün ne kadar yerinde bir ödül olduğunu günümüzde daha iyi görüyoruz.

İlk dizi çalışması Hayat Devam Ediyor dizisi olan oyuncu Fatihi Harbiye ve Kara Sevda dizilerinde rol almıştır. Oyuncu kendisi gibi oyuncu olan Kadir Doğulu ile 2015 yılında evlenmiştir.

Erhan Alpay (Akın)

1984 yılında İstanbul’da dünyaya gelen oyuncu 183 cm boyunda 78 kg ağırlığındadır. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Pantomim Ana Sanat Dalı bölümü mezunudur.

Erhan Alpay Arzu Alpay ile evlidir ve bir çocukları bulunmaktadır. Şahika Tekand Studio’da oyunculuk eğitimi alan Alpay dizi ve sinemalarda rol almaya başladı.

sefirin kızı akın

Güzel Çirkin, Aşktan Kaçılmaz, Şeref Meselesi, Analar ve Anneler, Kara Sevda dizilerinde rol alan oyuncu Emanet, Ev Kira Semt Bizim sinema filmlerinde oynamıştır. Sefirin Kızı dizisinde ise Akın karakterini canlandırmıştır.

Erdal Küçükkömürcü (Sefir)

1958 yılında Ankara ilinde dünyaya gelen oyuncu Ankara Devlet Konservatuvarı’ndan mezun oldu. Yılan Hikayesi, Kurtlar Vadisi Pusu, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz ve Kuzgun dizilerinde rol aldı.

Sefirin Kızı Oyuncuları Kadrosu Karakterleri 1

Sefir, dizide Nare’nin babasıdır. Sefir kelimesi elçi anlamına gelmektedir.

Uraz Kaygılaroğlu

1987 yılında İstanbul’da dünyaya gelen oyuncu Melis İşiten ile evlenmiş ve bir çocukları olmuştur. Evli çift yakın zaman içinde medeni bir şekilde boşanmıştır. İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümü mezunudur.

uraz kaygılaroğlu sevgili geçmiş

Pis Yedili, Harem, Eski Hikaye, Yedi Güzel Adam, Baba Candır, Dönerse Senindir ve Klavye Delikanlıları gibi projelerde rol almıştır.

Tülin Yazkan (Menekşe)

1991 yılında İstanbul’da dünyaya gelen güzel oyuncu Beykent Üniversitesi Oyunculuk bölümü mezunudur. İlk olarak Yılanların Öcü isimli dizi ile ekran karşısına geçen oyuncu Yaz’ın Öyküsü ve Bodrum Masalı gibi dizilerde rol almıştır. Oyuncu son olarak Ufak Tefek Cinayetler dizisinde rol almıştır.

sefirin kızı menekşe

Hivda Zizan Alp

1993 yılında İstanbul’da dünyaya gelen oyuncu 163 cm boyunda 49 kg ağırlığındadır. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müzik-Keman bölümünden mezun oldu.

sefirin kızı

TRT ekranlarında yayınlanan Yeşil Deniz dizisinde Arife karakterini canlandıran oyuncu son olarak Fi dizisinde rol almıştır.

Doğukan Polat

1990 yılında İstanbul’da dünyaya gelen oyuncu eğitimini Beykent Üniversitesi Oyunculuk bölümünde tamamlamıştır. Akademi 35,5’da eğitim alan başarılı oyuncu reklam, dizi ve sinema oyuncusudur. Sefirin Kızı oyuncu kadrosunda yer alacak olan Doğukan Polat, son olarak Söz dizisinde Aşık Mansur karakteri ile rol almıştır.

Sefirin Kızı Oyuncuları Kadrosu Karakterleri 2

Gonca Cilasun (Halise)

1966 yılında İstanbul’da dünyaya gelen oyuncu 167 cm boyunda 58 kg ağırlığındadır. Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi Oyunculuk bölümünden mezun olmuştur.

Sefirin Kızı Oyuncuları Kadrosu Karakterleri 3

Arka Sıradakiler, Not Defteri, Karagül, Adını Feriha Koydum ve Kırlangıç Fırtınası dizilerinde rol almıştır. Sefirin Kızı dizisinde Sancar veya Nare’nin annesi rolünde oynayacak.

Bunu Görmelisin >> Sevgili Geçmiş Oyuncu Kadrosu ve Karakterleri

Sefirin Kızı Tanıtım Fragmanı